Ana Sayfa
Mağazamıza Hoşgeldiniz Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi
 
Sepetinize Gitmek ve Sepetinizdeki Ürünleri Satın Almak için Tıklayın Sepetinizde 0 Ürün Var.

Kategoriler \ BAL ÇEŞİTLERİ

Fanus Organik Bal 850gr


Favori Ürünlere Ekle

Fanus Organik Bal 850gr

Marka: Fanus
Model: Vakfıkebir
Fiyatı: 80,00 TL+ KDV
İndirimli Fiyatı 55,56 TL+ KDV
KDV Dahil: 60,00 TL
Havale İndirimli: 58,20 TL


Fanus Organik Bal 850gr Detay Bilgisi

Trabzon ve çevre beldelerde üretilen hakiki organik bal. Bu alanda adını kanıtlmış Fanus Gıda'dan halis organik bal. Üretildiği çevre itibariyle hiçbir yerleşim yerinin yakınında olmadığı tamamiyle doğadan özümsenen bu ballar ayrıca 'organik bal' sertifikasına da sahiptir.

 


Bal neden besleyicidir ve enerji verir?

Bal, vitaminler, enzimler, mineraller, aminoasitler ve vücut için gerekli yaşamsal değerde diğer pek çok elementi içerir. Bu balı, şekerli ürünlerden ayıran en belirgin özelliktir. Arılar, 1 gram bal için 4.000'den fazla çiçeğin nektarını toplarlar. Bal, binlerce çiçeğin, bitkinin besleyici değerlerini ve şifasını taşır. Kişinin beslenme ve enerji ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlar. 100 gram balda, yaklaşık 304 kalori(kcal) vardır. Öte yandan bal, antioksidan ve antibakteriyel özelliğiyle, vücudun direncini güçlendirir. Sağlığı korumaya yardımcı olur.

Gerçek bal bozulmaz, kristalleşebilir.

Yaygın kanının aksine, gerçek bal bazen kristalleşir. Bu, bozulduğu anlamına gelmez. Kristalleştiği haliyle de tüketilebilir; besin değerini kaybetmez. Balı kristalleşme öncesindeki kıvamına getirmek mümkündür: Benmari usulü (45°C'yi geçmeyen sıcaklıkta su dolu bir kabın içinde, suyla doğrudan temas ettirmeden) ısıtmak, kristalleşmenin çözülmesi için yeterlidir. Sahte bal ise kristalleşmez; çünkü içinde doğal özler bulunmaz.
0
0
128 Bit Güvenli Alışveriş
İletişimSipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik | Formlar
Her Hakkı Saklıdır © 2007-2008  kobimaster.com | Yasal Haklar
0
0
KobiMaster E-Ticaret Çözümü