Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti
Bağışıklığa Destek Sepeti

Bağışıklığa Destek Sepeti (Bağışıklık Sepeti)

Fiyat : ₺189,90(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 100
₺189,90 'den başlayan taksitlerle

Bağışıklığa Destek Paketi ile Zinde Kalın...

Bağışıklığa Destek Paketi'nin İçindelkiler;

İskenderoğlu Süzme Çiçek Balı 500 gr. 
Çerez Tatlısı 720 gr.
Üçel Dökme Tahin 1000 gr.
Gümüşhane Dut Pekmezi 1000 gr.
İskenderoğlu Topak Tereyağ 500 gr.
Beton Helva 1000 gr. 

 

-----

İskenderoğlu Vakfıkebir  tereyağ 500 gr. yüzde 80 süt yağı içeriği ile doğal bir lezzet taşıyor. İskenderoğlu şarküteri ve seçkin market reyonlarında tereyağ bölümünde sizlere sunulan ürün, pilavların, et yemeklerinin, kahvaltının, hamur işlerinin ve hatta ekmek üstü atıştırmalıkların gözdesi oluyor.

Ürün, pişirilerek veya çiğ olarak tüketilebiliyor. Tatlı ve tuzlu yemeklere eşlik edebiliyor. Her öğün tüketimi uygun olan alternatif lezzet, tadını ineklerin doğal beslenmesinden alıyor. Çiftlikten sofralara sunulan ürün, vakumlu ambalajı sayesinde hava almadığından tazeliğini uzun süre koruyor. Açıkta, hava alır durumda ve oda sıcaklığında bırakılmaması öneriliyor. Erime riskine karşı buzdolabında; kokusuz, kuru ve güneş ışığından uzak olarak saklanması öneriliyor. Üzerinde son kullanma tarihi yer alan ambalaj sayesinde belirtilen tarihe kadar güvenle tüketilebiliyor. İskenderoğlu vakfıkebir ibaresi ambalaj üstünde yer alarak güven tazeliyor. Ürün içeriğinde inek sütünden başka bir süt veya katkı maddesi yer almıyor.

 Türkiye’de trabzon vakfıkebir de üretilen geleneksel lezzeti hemen sepetinize ekleyerek ürünü kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilir; birbirinden lezzetli tariflerde kullanarak iştah açıcı sofralar hazırlayabilirsiniz.

----

Bal yapısındaki tokoferol, askorbikasit, flavonoidler ve diğer fenolik maddeler nedeniyle antioksidatif etkiye sahip. Uzmanlar balın mideyi kaplayarak spazmları rahatlattığı ve gastrointestinal sistem üzerinde düzenleyici etki gösterdiğini saptadılar. Cilt üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı pek çok kozmetik ürünün içeriğinde de kullanılan bal, yara izlerinin iyileşmesinde olumlu bir etki gösteriyor. Balın sağlık üzerine etkilerinden bahsedebilmek için yetişkinlerin günde üç, beş yemek kaşığı tüketmeleri gerekiyor. Olumlu etkileri ise yaklaşık bir buçuk, iki ay sonra görülüyor.

Bal çiçeklerde nektar olarak bilinen hafif tatlı sıvının arının vücuduna girip çeşitli salgı ve enzimlerle birleşmesi sonucu oluşur. Bal çok sayıda makro ve mikrobesleyiciler, enzimler, probiyotikler, prebiyotikler, vitaminler ve mineraller içerir. Arı nektarın dönüşümünü vücudunda salgıladıktan sonra kovan içindeki peteklere balı boşaltır. Burada sıvısı buharlaşan bal kovan içindeki işçi arıların peteğin ağzını kapatması ile piyasada satın aldığımız son şeklini alır.

----

Beton Helva Tamamen geleneksel el işçiliği ve 1.sınıf malzemelerden Kalite Yönetim Sistem Belgelerine sahip tesislerde üretilen ürünlerimizin içerik bilgisi şu şekildedir.

Tahin, şeker, Emülgatör (Bitkisel) çöven extraktı, kakao , doğa ile özdeş aroma (vanilin) asit düzenleyici (sitrik asit:)
BESİN ÖĞELERİ ve ENERJİ TABLOSU (100 gr için)
KALORİ 566 / 2370
TOPLAM YAĞ 34,9 GR
DOYMUŞ YAĞ 4,5
KOLESTROL 0
SODYUM 100 MG
KARBONHİDRAT 48,1 GR
PROTEİN 14,8 GR
SAKLAMA KOŞULLARI: SERİN VE RUTUBETSİZ YERDE SAKLAYINIZ.
* Ürünlerimizin hiç bir çeşitinde domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş herhangi bir ürün yoktur.

Bugün 60 yılı geçen öyküsü ile aslında 1948 yıllarına dayanan bir başarı hikayesinin adı Mustafa Özbak nam-ı diğer Gizli Tarif Ustası..

1948 yılında Trabzon Moloz semtinde küçük bir şekerlemecide çırak olarak işe alınması ile başladı tüm hikaye.
İçindeki üretim aşkını ustalarına kısa sürede göstererek başarısının sinyallerini o yıllarda vermekteydi. Gün geçtikçe bu küçük imalathanede yıldızı parlar ve zamanla işinin ehli olmaya aday bir usta haline gelir.
Yıl 1953 ve artık kendi ürününü üretme zamanı gelmiştir ve Askerliğini bitirdikten sonra şeker imalathanesinden ayrılarak Trabzon Uzun Sokak’ta bulunan Saruhan Pasajında Gizli Tarifi ile üretimini yapmaya başlar.Kısa zamanda Trabzon’da adı hızla yayılır bu genç helvacının. Kendi ürettiği helvanın gururuyla artık markalaşma zamanının geldiğini düşünür.
Marka konulmuştur ve Türkiye’nin Beton Helvası işte o tarihte doğmuştur.

Tahin, omega 3 yağ asidi açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Omega 3, kalpte iltihaplar dolayısıyla meydana gelen kardiyovasküler hastalıkların önüne geçer.

Demir, çinko, selenyum gibi mineraller bağışıklık sistemini destekler. Bu mineraller açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan tahinin gün içerisinde yalnızca bir kase tüketilmesi, özellikle soğuk havalarda meydana gelmesi muhtemel problemlere dair riski en aza indirir.

kalsiyum açısından zengin olması dolayısıyla kemik gelişimi sürecinin önemli bir yardımcısıdır.

Kolesterol seviyesine dengeleyerek kolesterol düzensizliğine bağlı kalp hastalıklarına karşı önlem alınmasını mümkün kılar.

Beyin sağlığının güçlendirilmesi amacıyla kullanılması mümkün olan ek takviyelerin başında yer alır. Hafızayı kuvvetlendirir.

Saçların hücre yapısını kuvvetlendirilen tahin, cilt üzerine haricen uygulandığı takdirde cildin ışıldamasını sağlar.

Tahinin ana maddesi olan susam, anemiye karşı vücudu korur. Yalnızca bir tatlı kaşığı tahinde, 2 miligram demir bulunur. Bu miktar, vücudun günlük olarak alınmasına ihtiyaç duyduğu demir miktarının yüzde 15'ini ifade eder.

 

Yüzde 20 oranında saf protein içeren tahin, bu sayede kas gelişimini destekleyen önemli doğal kaynaklar listesinde ilk sıralarda yer alır. Özellikle kasların zorlandığı ağır antrenmanlardan sonra tahin tüketilmesi önerilir.

 

Benzer Ürünler