Fanus Polen 100 Gr
Fanus Polen 100 Gr

Fanus Polen 100 Gr (ADHMRV79)

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 16
₺20,00 'den başlayan taksitlerle

Polen bitkinin erkek gametini dişi gamete taşıyan bir yapıdır. Polen bu taşıma sırasında erkek gametini çok iyi korumak zorundadır. Polen tanelerinin boyları 50-100 mm arasındadır, sıkıştırılmış polen tozu binlerce polen tanesi içermektedir. En eski besin takviyesi olan polen çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Yani bilindiği gibi polen çiçeklerin erkek organ hücresidir.

Polenin içerisinde insan insan sağlığına yararlı 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, ferment ve karbonhidrat barındırmaktadır. Bunlara ek olarak kalsiyum, sodyum, alüminyum, silisyum, çinko, alüminyum ve ile A, B, C,D,E,H ve P vitaminleri de bulunmaktadır.

Yapılan çeşitli çalışmalar polenin sağlık üzerinde güçlü yararlı etkileri olduğunu göstermektedir. Polen vücuda güç kazandırır, kas yapısını güçlendirir, cilt sağlığı, sindirim sistemine etki gibi çeşitli faydası bulunmaktadır. Polenin sağlık ve insan vücudu açısından faydaları 11 madde halinde yazımızın devamında sizler için alt başlıklar şeklinde açıklanarak düzenlenmiştir.